Gdzie w Polsce można kupić antybiotyk Doxycycline bez recepty?

Doxycycline

Doksycyklina jest uważana za antybiotyk tetracyklinowy, który działa poprzez zatrzymanie wzrostu i rozprzestrzeniania się bakterii w organizmie. Jak każdy antybiotyk, lek ten może być stosowany wyłącznie w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest nieskuteczny w walce z infekcjami wirusowymi, ponieważ nie atakuje wirusa.

Oto niektóre powszechne warunki, że doksycyklina jest znany w leczeniu:

 • Zakażenie dróg moczowych
 • Zakażenie oka
 • Trądzik
 • Chlamydia

Jak wspomniano powyżej, doksycyklina jest również przepisywana w celu zapobiegania malarii. W takim przypadku należy go przyjmować na kilka dni przed podróżą do obszaru występowania malarii, codziennie w okresie potencjalnego narażenia, a następnie przez cztery tygodnie po opuszczeniu obszaru występowania malarii.

Podobnie jak w przypadku większości antybiotyków, zaleca się przyjmowanie doksycykliny z jedzeniem o mniej więcej tej samej porze każdego dnia, aż do zakończenia leczenia.

Kup Doxycycline

Gdzie mogę kupić Doxycycline bez recepty w Polsce?

Jedynym sposobem na zakup tego leku bez recepty jest zamówienie go w aptece internetowej. Generic Doxycycline 100 mg można kupić w niskich cenach na naszej stronie internetowej. Zobacz naszą politykę cenową:

 • Cena za 30 tabletek – €29,35
 • Cena za 60 tabletek – €34,69
 • Cena za 90 tabletek – €40.03
 • Cena za 180 tabletek – €56,04
 • Cena za 270 tabletek – € 72,05
 • Cena za 360 tabletek – € 88,06

Doxycycline 200 mg jest również dostępna w aptece Doxycycline-Europe.

Czy można bezpiecznie kupić Doxycycline online?

Niestety, wiele stron internetowych sprzedaje podrobione lub fałszywe leki, w tym antybiotyki, takie jak Doxycycline.

Jesteśmy apteką internetową, która istnieje już od ponad 15 lat.

Twoja anonimowość i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych jest jednym z naszych priorytetów.

Doxycycline wysyłamy za pobraniem w neutralnej paczce na terenie całej Polski.

Jak działa doksycyklina?

Doxycycline acne

Doksycyklina jest jednym z antybiotyków tetracyklinowych, które działają przeciwko zakażeniom bakteryjnym.
Antybiotyk ten jest często przepisywany na różne dolegliwości, takie jak ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie pęcherza moczowego, choroby weneryczne, gorączka Q i inne.
Jest on również często stosowany w niskich stężeniach w przypadku trądziku różowatego. Hamuje wzrost wielu rodzajów bakterii i wytwarzanie przez nie białek.

Zapobiega to namnażaniu się bakterii i zabija je.
Działanie to na rozwój bakterii trwa około 24 godzin i przy prawidłowym stosowaniu leku dolegliwości zmniejszają się po kilku dniach, a bakterie powoli giną i są eliminowane z organizmu.

Kiedy chcesz kupić Doxycycline, lek ten jest bardzo często przepisywany na zapalenie płuc, które jest rodzajem zakażenia tkanki płucnej.

W przypadku tej infekcji możesz czuć się dość źle, mieć gorączkę i kaszel.
Ale możesz również wykrztusić flegmę, która może powodować ból podczas oddychania.

Zapalenie oskrzeli jest również infekcją dróg oddechowych i w tym przypadku musisz dużo kaszleć i wydalać dużo śluzu.

Ostre zapalenie oskrzeli jest często powodowane przez bakterie lub wirusy i często przepisuje się doksycyklinę.

Ponadto, doksycyklina może być również stosowana w przypadku mukowiscydozy (CF).
Jest to forma mukowiscydozy, która często jest dziedziczna.
W wyniku tej choroby wyściółka płuc staje się bardziej odporna niż normalnie, a bakterie i wirusy są trudniejsze do wyeliminowania z płuc.

Inną chorobą, dla której doksycyklina jest również stosowana jest kiła, która jest chorobą przenoszoną drogą płciową, wywoływaną przez bakterie.
Najpierw w okolicach genitaliów pojawia się wrzód o twardej krawędzi.
Zniknie to samoistnie po kilku dniach.

Następnie, po kilku tygodniach, pojawia się wysypka, obrzęk gruczołów, gorączka oraz owrzodzenia w jamie ustnej i na skórze. Te choroby przenoszone drogą płciową, jak również chlamydia i rzeżączka są leczone doksycykliną.

Ale doksycyklina leczy również warunki, takie jak zapalenie ucha środkowego, ból gardła, infekcje pęcherza moczowego, trądzik i inne warunki, takie jak zakażenia przewodu pokarmowego, malaria i choroba z Lyme.

Czy doksycyklina jest silniejsza od amoksycyliny?

Doksycyklina i amoksycylina są antybiotykami o szerokim spektrum działania, które są ukierunkowane na bakterie i dlatego są stosowane w przypadku zakażeń bakteryjnych. Działają one jednak w nieco odmienny sposób od siebie. Doksycyklina ma działanie bakteriostatyczne, co oznacza, że hamuje rozwój bakterii. Amoksycylina ma działanie bakteriobójcze, co oznacza, że zabija bakterie. Wybór antybiotyku, który należy zastosować, zależy od bakterii wywołujących zakażenie.

W jakim celu stosuje się lek?

Ten lek jest stosowany w leczeniu stanów wynikających z zakażenia bakteryjnego. Lekarze przepisują doksycyklinę na takie schorzenia jak

 • Zakażenia układu oddechowego (w tym zapalenie płuc, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie krtani) ;
 • zapalenie pęcherza moczowego;
 • Infekcje skórne, takie jak trądzik różowaty i trądzik pospolity;
 • Zakażenia przewodu pokarmowego;
 • Choroby przenoszone drogą płciową (chlamydia, rzeżączka, kiła);
 • Choroba z Lyme;
 • Gorączka Q;
 • Malaria.

Jak przyjmować doksycyklinę?

Doksycyklina jest dostępna w kapsułkach w aptekach spółdzielczych. Kapsułki należy połykać bez rozgryzania, popijając wystarczającą ilością płynu. Najlepiej jest to robić w pozycji siedzącej lub stojącej, ponieważ w ten sposób kapsułka nie utknie w przełyku i nie spowoduje podrażnień. Lek Doxycycline należy przyjmować podczas lub po posiłku, aby uniknąć problemów żołądkowo-jelitowych. Ważne jest, aby przestrzegać zaleconego leczenia, nawet jeśli po kilku dniach poczujesz się lepiej. W przypadku zbyt wczesnego zaprzestania przyjmowania leku, zapalenie może powrócić.

Dlaczego po zażyciu doksycykliny nie można się położyć?

Nie należy kłaść się bezpośrednio po zażyciu doksycykliny, ponieważ jest ona znana z tego, że może powodować podrażnienie przewodu pokarmowego (przełyku). Najlepiej jest również unikać przyjmowania doksycykliny przed snem.

Dawkowanie

W przypadku większości zakażeń bakteryjnych stosuje się następujące zalecenia dotyczące dawkowania, chyba że pracownik służby zdrowia zaleci inaczej:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dwie kapsułki 100 mg pierwszego dnia, następnie jedna kapsułka 100 mg raz dziennie przez sześć dni.

W przypadku dzieci poniżej 12 roku życia lekarz może przepisać inną dawkę leku. Lek Doxycycline 100 mg nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 8 lat. Przed użyciem należy przeczytać instrukcję obsługi.

Skutki uboczne

Doksycyklina, jak większość innych leków, może powodować działania niepożądane. Większość ludzi toleruje ten lek bez problemów. Sporadycznie pojawiają się dolegliwości, takie jak

 • Problemy żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty). Jeśli takie objawy wystąpią, pomocne może być przyjmowanie kapsułek po posiłku;
 • Czarne przebarwienia na języku;
 • Zakażenia grzybicze pochwy lub odbytu;
 • Nadwrażliwość skóry na światło słoneczne.

Pełny wykaz możliwych działań niepożądanych znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Kiedy nie należy przyjmować tego leku?

Doksycyklina nie jest lekiem odpowiednim dla każdego. Nie należy stosować tego leku, jeśli:

 • Nadwrażliwość na doksycyklinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
 • Są w ciąży.

Skonsultuj się z lekarzem na temat stosowania tego leku, jeśli masz nieprawidłowe krzepnięcie krwi. Doksycyklina może wchodzić w interakcje z innymi lekami, takimi jak niektóre leki przeciwpadaczkowe i leki hamujące krzepnięcie krwi. Dlatego podczas rozmowy z lekarzem współpracującym z Dokteronline.com należy zawsze wspomnieć o innych przyjmowanych lekach. Więcej informacji na temat przeciwwskazań i interakcji znajduje się w ulotce informacyjnej dla pacjenta.

Ciąża / Prowadzenie pojazdu / Alkohol

Nie należy stosować doksycykliny, jeśli pacjentka jest w ciąży: lek ten może wpływać na rozwój kości i zębów u płodu. Nie należy stosować tego leku lub stosować go wyłącznie za zgodą lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią.

Nie ma ostrzeżeń dotyczących prowadzenia pojazdów podczas stosowania leku Doxycycline.

Możesz jeść i pić wszystko podczas przyjmowania tego leku.